pomoc drogowa Wrocław
pomoc drogowa Wrocław

Strona główna Pomoc drogowa Oferta O Firmie Kontakt

Transport quadów, motocykli oraz skuterów

Ryzyko awarii

Mimo że współczesne pojazdy są coraz nowocześniejsze, a w trakcie ich produkcji przewiduje się różnorakie warunki, w których będą one w przyszłości użytkowane, to jednak w wielu przypadkach dochodzi do awarii. I to niezależnie od tego, czy bierzemy tu pod uwagę samochody osobowe, ciężarowe i dostawcze, wózki widłowe, koparki i maszyny budowlane czy też stosunkowo proste w konstrukcji skutery. W przypadku każdego z tych pojazdów należy się liczyć z przykrym zdarzeniem, jakąś poważniejszą usterką, a w konsekwencji koniecznością holowania i transportu. Już choćby z tego powodu warto poznać podstawowe informacje na ten temat.

Drobna usterka

Czasami nawet drobna usterka auta czy innego pojazdu mechanicznego może być przyczyną konieczności transportu i holowania. Niestety, mimo iż producenci starają się unikać jakichkolwiek niedoróbek, jednak tak naprawdę dopiero podczas codziennego użytkowania dochodzi do faktycznego badania stanu używalności poszczególnych wypuszczanych na rynek egzemplarzy. I w grę wchodzi tu nawet czasem niewłaściwe zastosowany bezpiecznik, źle poprowadzony przewód czy najprostszy błąd przy montażu jakiegoś elementu. Nawet wówczas powinniśmy się liczyć z zagrożeniem kompletnego unieruchomienia pojazdu! Zwracajmy przy tym uwagę na kontrolki, które mogą nam sygnalizować potencjalne zagrożenia. Nie lekceważmy takich ostrzeżeń. Starajmy się nie szarżować, tylko literalnie stosować się do wskazówek zalecanych w dostępnych instrukcjach. Nie wahajmy się przy tym korzystać z oferty specjalistycznych przedsiębiorstw. To właśnie one, rozsiane po całym kraju, niezależnie czy jest to Kraków, Wrocław czy Łódź, najlepiej przeprowadzą dość skomplikowaną operację odholowania uszkodzonego pojazdu.

Prawo i bezpieczeństwo

Holując bądź transportując unieruchomiony pojazd warto zwrócić uwagę na aspekty związane z bezpieczeństwem i przepisami prawnymi. Nie warto nie stosować się do litery prawa, ponieważ niepotrzebna brawura i lekceważenie przepisów mogą się skończyć nie tylko mandatem, ale również niepotrzebną kolizją na drodze. Miejmy również baczenie na fakt, że każda z uszkodzonych maszyn powinna być traktowana indywidualnie, do przetransportowania każdej z nich powinien być zaangażowany inny sprzęt. Transport wózków widłowych, koparek, quadów, motocykli, skuterów oraz aut odznacza się każdorazowo inną specyfiką. Inaczej są przewożone koparki, a inaczej quady czy  motocykle. Do transportu każdego z nich używane są inne maszyny, w różny sposób angażowane są siły, a i normy bezpieczeństwa pozostają różnorakie.

Podstawa to profesjonalizm

Niewątpliwie najlepszym wyjściem w sytuacji, gdy dochodzi do unieruchomienia pojazdu, jest sięgnięcie do bazy firm zajmujących się transportowaniem maszyn. Dostępność informacji na temat takich przedsiębiorstw jest, dzięki sieci internetowej, naprawdę szeroka. Po szybkiej analizie odszukanych danych, ewentualnie zasięgnięciu opinii znajomych, którzy mieli już doświadczenie w rozwiązywaniu tak przykrych sytuacji, dzwonimy pod wybrany numer i oczekujemy na rychłe nadejście pomocy. Nie należy się zamartwiać, że na przyrzeczoną pomoc będziemy oczekiwać nazbyt długo. Spora konkurencja na rynku tego typu usług sprawia, że świadczone są one bardzo szybko i rzetelnie. Specjalistyczne firmy funkcjonują tak naprawdę w każdym zakątku naszego kraju. Szczególnie dużo można ich spotkać w większych ośrodkach miejskich, gdzie też dochodzi do największej liczby awarii. Jak na tym tle wypada Wrocław? Naprawdę dobrze, w tym mieście również można liczyć na kompleksową i profesjonalną pomoc.